Ogrzewanie na podczerwień – także do domów pasywnych i energooszczędnych

Ogrzewanie elektryczne może być oszczędne! Dzisiaj na taką formę ogrzewania domów decyduje się coraz więcej osób. To doskonały wybór także dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego!

Budynki pasywne i energooszczędne projektowane są z myślą o jak najmniejszych stratach energii. Odpowiednia termoizolacja powoduje, że nie potrzebują one dużej ilości energii cieplnej po to, aby zapewnić maksymalny komfort swoim mieszkańcom.

W takich właśnie budynkach można zdecydować się także na ogrzewanie, które w innych byłoby znacznie droższe – ogrzewanie elektryczne. Ogrzanie prądem budynku bez izolacji wiązałoby się ze sporymi wydatkami. Gdy z kolei dom jest odpowiednio zaizolowany, wówczas mogą być one nawet ponad 10-krotnie niższe!

Ogrzewanie do domów pasywnych i energooszczędnych – co wybrać?
Domy pasywne i energooszczędne mogą być zasilane różnego rodzaju źródłami ciepła. Gdy liczy się pełen komfort dla domowników, najlepszym rozwiązaniem może być ogrzewanie elektryczne, na przykład ogrzewanie na podczerwień, które zaliczane jest do kategorii najbardziej efektywnych.

Ogrzewanie na podczerwień wykorzystuje promienniki podczerwieni – specjalne urządzenia, które emitują promieniowanie podczerwone. Promieniowanie to nie ogrzewa powietrza, ale obiekty, na przykład meble, ściany czy też osoby we wnętrzu. W efekcie pozwala na szybkie odczucie przyjemnego ciepła. Dodatkowo, promienniki podczerwieni są wytrzymałe i trwałe, nie wymagają skomplikowanego montażu, a także doskonale sprawdzają się również jako dekoracja pomieszczeń.

Wybierz ogrzewanie na podczerwień i oszczędzaj!
Nowoczesne ogrzewanie elektryczne wykorzystujące promieniowanie podczerwone będzie doskonałym wyborem do domów pasywnych oraz energooszczędnych.

To właśnie tam można zapłacić wtedy za jego użytkowanie najmniejsze sumy – to powoduje, że jest to znacznie lepsza inwestycja niż instalacje użytkujące tradycyjne źródła energii, na przykład węgiel czy gaz.

Aktualnie w sprzedaży znaleźć można szeroką paletę różnych typów promienników podczerwieni, na przykład:

• Promienniki panelowe do montowania na ścianach i sufitach.
• Maty do montażu jako ogrzewanie podłogowe.

Warto skonsultować się z fachowcami w dziedzinie ogrzewania na podczerwień, aby mogli oni doradzić, jaki sposób na ogrzewanie sprawdzi się wówczas najlepiej.

Podsumowując, budownictwo pasywne, a także energooszczędne doskonale współpracuje z metodą ogrzewania na podczerwień. Tego rodzaju ogrzewanie elektryczne nie będzie wówczas oznaczało wysokich rachunków za prąd – w niskiej cenie otrzymamy wyjątkowy komfort!