Nowoczesne rozwiązania – systemy grzewcze w podczerwieni

Panele grzewcze na podczerwień, czyli grzejniki promiennikowe (IR-C) to nowoczesne rozwiązania na rynku, które pozwalają w szybki i wygodny sposób ogrzać domy i mieszkania. Często spotyka się je w nowym budownictwie, gdzie, z uwagi na brak przyłącza gazu ogrzewanie domu z zastosowanie paneli jest wygodne i komfortowe. Dostępne są też inne formy paneli, które wykorzystują energię elektryczną do ogrzewania pomieszczeń.

Technologia podczerwieni długofalowej
Obecnie urządzenia działające w innowacyjnej technologii podczerwieni długofalowej sprawdzają się nie tylko wewnątrz domów i mieszkań, ale także w budynkach, gdzie inne systemy grzewcze nie są możliwe do zamontowania. Dotyczy to zwłaszcza dużych obiektów typu np. hale, biura, sklepy i restauracje. Często spotyka się je także na otwartych przestrzeniach typu np. tarasy. Dzięki programowalnym termostatom możliwe jest utrzymanie w nich jednolitej temperatury.
Nowoczesne rozwiązania cieszą się popularnością z uwagi na łatwość obsługi i fakt, że raz zamontowana instalacja z powodzeniem służy przez długi okres. Panele grzewcze są niemal bezawaryjne, dzięki czemu nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków na ich konwersację i naprawę.

Inne promienniki ciepła podczerwieni – lampy grzewcze (IR-A)
Są to urządzenia, które działają z zastosowaniem innowacyjnej technologii podczerwieni krótkofalowej. Znajdują zastosowanie jako ogrzewanie czasowe i ogrzewanie z przeznaczeniem do wybranych rodzajów pomieszczeń. Umieszcza się je na zewnątrz budynków, np. na tarasach i w ogródkach gastronomicznych, a także w kościołach i magazynach. Dają ciepło niezależnie od warunków, jakie panują na dworze, co stanowi znaczny komfort. Tego typu rozwiązania w zakresie ogrzewania mogą również być uzupełnieniem dla grzejników na podczerwień, poprzez fakt, że dają ciepło w określonych miejscach i na stanowiskach pracy. Są efektywne w procesach suszenia powłok i powierzchni np. w drukarni i w innych zakładach pracy.

Popularne promienni ciepła w podczerwieni
Ogrzewanie elektryczne z zastosowaniem promienników ciepła daje szeroki możliwości wyboru. Ogrzewanie na podczerwień stanowi dziś innowację na rynku, która wiąże się z coraz bardziej unowocześnionymi modelami paneli grzewczych. Do popularnych rozwiązań można zaliczyć obecnie:
– promienniki podczerwieni IR-A (krótkofalowe – jasne);
– promienniki podczerwieni IR-C (długofalowe – ciemne);
– promienniki podczerwieni IR-B (średniofalowe -jasne);
Na rynku można też znaleźć lampy, emitery do promienników i inne akcesoria oraz całe zestawy.