Czym jest ogrzewanie na podczerwień i dlaczego jest komfortowym wyborem?

Ogrzewanie elektryczne z zastosowaniem podczerwieni jest obecnie uważane za optymalne rozwiązanie dla mieszkań i domów. To alternatywa dla powszechnie wybieranych metod na dostarczenie ciepła, które wymagają jednak nakładów czasu i pracy. Ogrzewanie domu z zastosowaniem paneli grzewczych jest znacznie wygodniejsze i łatwiejsze, dlatego znajduje zastosowanie w nowoczesnym budownictwie, np. w budynkach gdzie nie ma przyłącza gazu.

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?
Ogrzewanie na podczerwień stanowi formę ogrzewanie nazywaną także falami radiacyjnymi lub cieplnymi. Nie są one od razu wchłaniane, ale przekształcane w ciepło, które trafia do elementów wyposażenia wnętrz, w tym mebli i ścian. W efekcie dochodzi do uwalniania ciepła poprzez kontakt ludzi z tymi przedmiotami w drugiej fazie grzania. Dzięki temu ciepło odczuwane jest znacznie szybciej, a sam system jest określany jako wygodny i nowoczesny.

Panele grzewcze przeznaczone do konkretnego pomieszczenia
Decydując się na ogrzewanie pomieszczeń z zastosowaniem podczerwieni konieczne jest dopasowanie właściwej mocy urządzenia. Ma to znaczenie z uwagi na fakt konieczności obliczenia jej i podania wartości podczas wyboru grzejników. Dokonuje się tego na etapie projektowania i urządzania wnętrz, a często zadanie to przypada w udziale projektantowi. Wybór konkretnego modelu grzejników ma znaczenie, by spełnić wymogi co do zapewnienia właściwego ciepła w pomieszczeniach.

Ogrzewanie w nowych i w starszych budynkach
Ogrzewanie elektryczne inaczej sprawdza się w nowym budownictwie, a inaczej w starszych budynkach. Wynika to z faktu, że w praktyce każde z nich jest inne i posiada inne izolacje. Konieczne jest wybranie odpowiedniej mocy urządzeń do pomieszczenia. Kwestie, jakie powinno się na tym etapie ocenić to także:
– wielkość pomieszczenia;
– zastosowane ocieplenie;
– ilość ścian zewnętrznych;
– ilość i wielkość okien oraz inne czynniki.
Kwestie te mają wpływ na to, w jaki sposób uzyska się i utrzyma moc ciepła. Aby dokładnie dobrać urządzenia konieczny jest czasami kosztorys lub wybór firmy z panelami, która posiada fachowca w tej kwestii. Taka osoba potrafi ocenić jaka moc grzania jest właściwa dla każdego pomieszczenia i jakie panele warto wybrać. Dlatego, decydując się na zakup paneli grzewczych warto skorzystać z oferty firma, która posiada nie tylko doświadczenie w zakresie prac montażowych, ale potrafi też ocenić jakie materiały, o jakiej mocy i w jakiej ilości będą niezbędne do konkretnego pomieszczenia i spełnią nasze oczekiwania.